Seria I - pierwowzór
Seria I WaterRower, jak sama nazwa wskazuje, to pierwszy design, od którego wszystko się rozpoczęło. Stworzone na Rhode Island modele z pierwszej serii przedstawiły się światu jako charakterystyczny, oryginalny wioślarz wodny do treningu stacjonarnego. Innowacyjny pomysł ze zbiornikiem wodnym, który rozpoczął rewolucję na rynku treningu wioślarskiego i od tego momentu marka WaterRower coraz mocniej zacieśniała pięść w świecie fitness, wdrażając ulepszenia i kontynuując rozwój wioślarza. Zbiornik wodny, podnóżek, siedzenie, przedni pion, tylny element dystansowy, komputer i kółka Dolley. Tak rozpoczęła się przygoda WaterRower, która jest kontynuowana do dzisiaj z ambitnymi planami na przyszłość.Seria II – udoskonalenia
Druga seria WaterRower została produkowana w Ameryce i w Wielkiej Brytanii. Każda z nacji postanowiła się nieco wyróżnić i zmienić coś według siebie. Powstało zatem kilka wariacji. W wyniku pierwszych modyfikacji designu, powstały WaterRowery serii drugiej.Model A US; podnóżek był jednoczęściowy, a podpórka pod piętę i pasek na stopy były regulowane za pomocą szeregu otworów na śruby w podnóżku. Kluczyki (trapezowe elementy łączące podnóżek, górny i dolny pokład) zostały wykonane z drewna.
Model B US; Podnóżek był dwuczęściowy, podpórka pod piętę była zamocowana, a pasek pod stopy wsunął się między dwie połówki podnóżka. Kluczyki (trapezowe elementy łączące stopnie, górny i dolny pokład) zostały wykonane ze stali. Jeżeli chodzi natomiast o wioślarze rodem z Brytanii, mamy do czynienia ponownie z dwoma wariacjami. Różnice między nimi są naprawdę znikome i dostrzec może je jedynie wprawione oko. Nie wpływa na ogólny perfomance urządzenia, zmiany są kosmetyczne.
Model A UK; podnóżek był jednoczęściowy, a podpórka pod piętę i pasek pod stopy były regulowane za pomocą szeregu otworów na śruby w podnóżku. Kluczyki (trapezowe elementy łączące podnóżek, górny i dolny pokład) zostały wykonane z drewna.
Model C UK; był bardzo podobny do modelu A i można go rozpoznać po następujących cechach. Podnóżek był jednoczęściowy, a podpórka pod piętę i pasek pod stopy były regulowane za pomocą szeregu otworów na śruby w podnóżku. Dolny pokład (połączony ze zbiornikiem) był wykonany z czarnego plastiku (sztywna pianka uretanowa).
Seria III – jedna idea
Seria trzecia WaterRower to przede wszystkim początek końca, jeśli chodzi o aktualną rewolucję wioślarzy. Jeden typ konstrukcji na cały świat, który został w kolejnej serii udoskonalony jedynie o nowocześniejszy monitor. S3 nie dostarczyło nam ogromnej rewolucji, ponownie pokuszono się o wprowadzenie jedynie kosmetycznych zmian oraz nastawiono nacisk na rozwój funkcji komputera oraz ergonomii.Podnóżek jest jednoczęściowy, podpórka pod piętę jest regulowana za pomocą szeregu otworów, a pasek na stopy można regulować, przesuwając się w rowku. Kluczyki (trapezowe elementy łączące stopnie, górny i dolny pokład) zostały wykonane ze stali. Płyta tylna monitora ma dwie różne wersje, SIII V1 i SIII V2. Wersja 1 (WRPC110) Obudowa posiada port RS232 na końcu rurki czopowej. Wersja 2 (WRPC110) ma port złącza D RS232 z tyłu obudowy.
Seria IV – wisienka na torcie
Seria czwarta wioślarzy WaterRower w porównaniu z serią trzecią wyróżnia się jedynie nowym, udoskonalonym monitorem, który wpływa na ogólny odbiór urządzenia i pozwala na odczyt dodatkowych parametrów. To idealne zwieńczenie produktu, który zrewolucjonizował rynek fitness i pozwolił na idealne odwzorowanie treningu wioślarskiego. Powstały dwie wersje monitora S4.Wersja 1 vs wersja 2
W lipcu 2010 r. Zmieniliśmy sposób łączenia monitora Series 4 z komputerem. Zamiast 6-pinowego portu szeregowego mini DIN do 15-pinowego DIN, używamy teraz portu mini-USB do portu USB.
Skąd mam wiedzieć, którą mam wersję? Jeśli Twój numer seryjny (umieszczony z tyłu monitora na srebrnej naklejce) to 52045 lub wyższy, masz najnowszą wersję. Jeśli jest lub poniżej 52044, to masz oryginał z połączeniem z portem szeregowym. Innym prostym sposobem sprawdzenia posiadanej wersji jest spojrzenie na gniazdo w prawym górnym rogu z tyłu monitora. (schemat po prawej). Stare złącze portu szeregowego jest okrągłe z 6 otworami na złącze 6-pinowe. Nowy ma małe prostokątne złącze.