Uszkodziłeś swój zbiornik do wioślarza wodnego? Nic straconego, dzisiaj pokażemy jak skleić pęknięty zbiornik WATERROWER.

Pomimo, że zbiorniki wodne WATERROWER zostały wykonane z mocnego i elastycznego tworzywa, jakim jest polikarbon, to zdarzają się sytuacje, że zbiornik wodny wioślarza zostanie uszkodzony, czy to podczas transportu, czy fizycznie poprzez bardzo mocne uderzenie. Pęknięcia zbiornika da się naprawić i dzisiaj pokażemy jak taką naprawę przeprowadzić.

Zatem, nasz testowy zbiornik przed naprawą wygląda tak:

Przygotowanie pękniętego zbiornika WaterRower do klejenia

Jak możecie zauważyć na powyższym zdjęciu, zbiornik został już wyszlifowany i przygotowany do klejenia.
Jakie narzędzia będziemy używać podczas naprawy?
Musimy zaopatrzyć się we wkrętarkę, zestaw kamieni szlifierskich, odtłuszczacz, klej oraz czas i cierpliwość.

Zaczynamy!
Na początku, miejsce pęknięcia musimy wyszlifować wgłąb powłoki polikarbonowej używając przy tym kamieni szlifierskich. Szlifujemy miejsce jak najgłębiej ale w taki sposób żeby nie wyszlifować całej powłoki polikarbonowej na wylot.



Po co szlifujemy miejsce pęknięcia?
Żebyśmy mogli z czystym sumieniem udzielić 2 letniej gwarancji na naprawę zbiornika, miejsce pęknięcia musi zostać wyszlifowane wgłąb powłoki żeby powierzchnia styczności kleju była jak największa, przez co spoina będzie mocniejsza i bardziej wytrzymała.

Zatem zabieramy się za kolejny etap naprawy ;)



Jak możecie zauważyć na powyższych zdjęciach, przed klejeniem, odtłuszczamy dokładnie miejsce gdzie będziemy nanosić klej. Zauważyliście również, że używamy specjalnego kleju przeznaczonego do klejenia polikarbonu.

Klej dwuskładnikowy, którym kleimy zbiornik jest najmocniejszym na świecie klejem do polikarbonu. Po dobrym odtłuszczeniu i naniesieniu kleju, gwarantujemy, że spoina będzie tak wytrzymała, że zbiornik nigdy nie pęknie w miejscu klejenia nawet gdy specjalnie będziemy chcieli do tego doprowadzić, naginać, naciskać, uderzać, itp. 

Jeżeli chcielibyście sami przeprowadzić taką naprawę w domu i poprawnie nanieść klej, będziecie potrzebować dodatkowo pistolet do nakładania kleju oraz specjalny mieszacz. Klej jest bardzo szybko wiążący więc nie wchodzi tutaj w grę zasada: zmieszam sobie klej na boku a później nałożę!

Pamiętajcie również, że po użyciu kleju nieprzeznaczonego do polikarbonu spoina nie będzie wytrzymała. Po prostu, kleje do innych tworzyw nie trzymają się polikarbonu i po niedługim czasie po prostu odpadają bądź pękają w miejscu klejenia!


Zobaczcie zatem efekt naszej pracy ;)
Po całkowitym wyschnięciu, spoina została wyszlifowana mechanicznie papierem ściernym oraz wypolerowana pastą polerską.




Jak widać na powyższych zdjęciach, pęknięcie, po nałożeniu kleju jest widoczne. Tak, miejsce pęknięcia będzie widoczne i niestety nie jest możliwe przeprowadzenie naprawy w taki sposób, żeby pęknięcia nie było wcale widać.

Gwarantujemy natomiast 100% szczelność w miejscu naprawy, niesamowitą wytrzymałość spoiny oraz 2 letnią gwarancję na przeprowadzoną naprawę.

Jesteś zainteresowany naprawą swojego zbiornika? zadzwoń pod numer: +48 665 555 040 lub napisz wiadomość: tech@waterrower-polska.pl

Wstępną wycenę naprawy dokonujemy po dokładnym obejrzeniu przesłanych zdjęć uszkodzenia zbiornika. Finalną wycenę natomiast po otrzymaniu zbiornika na nasz oficjalny serwis.