Wioślarze wodne WaterRower to produkty wysokiej jakości stworzone przez amerykańską markę. Jak wypadają na tle innych, podobnych urządzeń do treningu wioślarskiego? Jak w porównaniu do WaterRower wypadają wioślarze powietrzne, magnetyczne, hydrauliczne czy mechaniczne? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania i wyczerpać temat na podstawie aspektów treningowych, jak i zdrowotnych. Należy pamiętać, że wszystkie produkty różnią się od siebie ze względu na budowę, cenę oraz producenta, co wpływa na ogólny odbiór urządzenia. Jakość urządzenia jest głównym aspektem, którym powinniśmy się kierować, decydując się na zakup wioślarza treningowego. WaterRower to renomowana marka na rynku, która stale rozwija swoje produkty i kreuje dobre wrażenie w środowisku fitness, poszerzając swoją ofertę oraz ogólną jakość produktów.

Wioślarze treningowe w pigułce

Trening na wioślarzu imituje trening wioślarski, co pozwala na zaangażowanie praktycznie każdego mięśnia w naszym ciele do wysiłku. Nie będzie to zatem zaskoczeniem, że trening na wioślarzu idealnie nadaje się zarówno podczas budowy masy mięśniowej, jak i podczas redukcji. Pozwoli na zapewnienie mięśniom odpowiedniego bodźca do rozwoju oraz pomoże spalić zbędne kalorie, z racji tego, że jest to intensywny wysiłek. Należy jednak pamiętać, że głównym czynnikiem, od którego będzie zależał fakt, czy przytyjemy lub schudniemy, będzie ogólna podaż kaloryczna w naszej diecie – jeśli jemy mniej, niż nasz organizm potrzebuje, będziemy chudnąć i w drugą stronę, proste i nie należy się z tym sprzeczać.
Trening na wioślarzu wymaga odpowiedniej techniki. To, jak wykonywać ćwiczenia na wioślarzu wodnym możecie zauważyć w postach informacyjnych na naszej stronie – zaplecze związane z treścią mamy ogromne! Przejdźmy zatem do meritum artykułu. Rodzaje wioślarzy. Weźmy teraz pod lupę do jednego worka wszystkie z wyjątkiem wioślarzy wodnych. Wioślarze powietrzne, magnetyczne, hydrauliczne i mechaniczne – są to podstawowe rodzaje tych urządzeń i jest ich na rynku pełno. Takie systemy oporu i hamowania są najczęściej spotykane i mają swoje wady oraz zalety. Do zalet z pewnością należeć będzie niska cena oraz sprawdzona, solidna konstrukcja, która pozwala na wykonanie treningu wioślarskiego na przyzwoitym poziomie. Wadą na pewno będzie nienaturalny system generowania oporu, który niekorzystnie wpływa na nasze stawy. Dokładając do tego margines błędu w postaci nieprawidłowego wiosłowania i otrzymujemy przepis na problemy bólowe związane z przeciążeniem mięśni i stawów. Wioślarz wodny WaterRower to natomiast urządzenie wioślarskie imitujące trening wioślarski praktycznie 1:1, dzięki zastosowaniu oporu wodnego, który pozwala na wykonywanie naturalnych ruchów, a dodatkowo symuluje prawdziwe wiosłowanie w wodzie, dzięki zbiornikowi wodnemu klimatycznie szeleszczącemu podczas wykonywania powtórzeń.

Wioslarz 1Wioslarz 23

Wioślarz WaterRower to niepodważalna jakość i gwarancja przyjemności z treningu

Innowacyjne rozwiązanie w postaci zbiornika wodnego zdobyło rzesze fanów, którzy w superlatywach wypowiadają się o marce oraz produkcie. To coś nowego, na co każdy czekał, a WaterRower świetnie wywiązuje się ze swoich założeń i zapewnia klientom wszystko, czego oczekują. Wioślarz wodny powinien dawać przyjemność z każdego powtórzenia, powinien być łatwy w użytkowaniu i konserwacji, a także pomagać w walce o lepszą sylwetkę. Jeśli jeszcze do tego dodamy znak rozpoznawczy marki WaterRower – świetny design produktów dekorujący każdą przestrzeń, otrzymujemy produkt niemalże idealny, świetnie sprawdzający się dla każdego pasjonata sportu oraz amatora wysiłku fizycznego. Większość wioślarzy treningowych produkowanych na rynku skupia się głównie na aspekcie czysto treningowym, zapominając o całej otoczce związanej z wykonywaniem treningu wioślarskiego. To urządzenia spełniające swoje założenia, ale są to również urządzenia, które nie mogą konkurować z wioślarzami WaterRower. Zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak trening. WaterRower jest łagodny dla stawów użytkownika, dzięki samoregulującemu się oporowi wodnemu, który daje gwarancję bezpiecznego treningu wioślarskiego wolnego od szarpnięć.

WaterRower vs Concept 2

Dla przykładu porównajmy wioślarza WaterRower z najpopularniejszym wioślarzem powietrznym na rynku – Concept 2, używany na wielu zawodach crossfitowych i znajdujący się w większości dużych siłowni.
Concept2 to wioślarz powietrzny który można zastosować w niemal każdym otoczeniu. Im intensywniejsze pociągnięcia, tym większy będzie opór. Możesz manipulować również oporem przy pomocy manualnej regulacji.

WaterRower to wioślarz wodny z „wodnym kołem zamachowym”, które umożliwia realistyczne odczucie wiosłowania. Przypomina prawdziwą łódź, a im mocniej wiosłujesz, tym poziom oporu jest wyższy.

Jeśli chodzi o wymiary urządzeń, WateRower jest mniejszy i idealnie nadaje się do pomieszczeń z ograniczonym miejscem – Concept 2: 44 x 61 x 113 cm, WaterRower: 213 x 55.9 x 53,3 cm. Kolejnym aspektem jest design – ten temat jest subiektywny, ale możemy przyjąć, ze wioślarze WateRower, z racji wykonania z naturalnego drewna, bardziej będą pasować do domu, a Concept 2 nada się bardziej do typowych siłowni.

WaterRower wygrywa natomiast w aspekcie hałasu, a właściwie jego braku. Jedynym dźwiękiem jest kojący szum wody. Wioślarze powietrzne są głośne, dlatego wioślarze WaterRower wygrywają pod tym względem. Rozwiązania technologiczne są różne. Monitor WaterRower udostępnia wiele opcji do analizy treningu a wyposażony dodatkowo w system pomiarowy SmartRow lub moduł ComModule umożliwia dostęp do aplikacji zwiększających przyjemność z treningu, a także pozwalających na rywalizację z wioślarzami z całego świata!

System pomiarowy SmartRow to zaawansowane urządzenie mierzące bezpośrednio realną moc włożoną w trening, przyspieszenie oraz długość skoku, dzięki czemu zostają dokładnie obliczone wszystkie niezbędne parametry treningowe bez względu na:
  • Ile wody masz w swoim zbiorniku.
  • Jakie jest tarcie.
  • Jaka jest siła odrzutu.
  • Jaki jest Twój styl lub częstotliwość pociągnięć
  • Jak przyspieszasz / zwalniasz
  • Czy jesteś początkującym czy zaawansowanym wioślarzem
Dane treningowe zmierzone i obliczone przez moduł SmartRow cechują się wysoką dokładnością pomiarową.

Ogólnie rzecz biorąc, wioślarze WaterRower, jak i Concept, to solidne maszyny do treningu wioślarskiego, ale zastosowanie wodnego oporu na pewno jest sporym game-changerem i wyróżnia się na tle innych wioślarzy.